Universiteit Leiden

nl en

Kunst en vrije tijd - Beeldende kunst

Sumi-e: zwarte inkttekening

Donderdag van 10:00-12:30 uur

Docent
Saskia Masselink

Voor wie
Voor beginners en mensen met al wat teken-en schilderervaring.

Inhoud
Ontdek de schoonheid van inkt en het Japanse penseel!

De Japanse term sumi betekent zwarte inkt”, en  “e” betekent schilderij. Het verwijst naar een kunstvorm waarin geschilderd  wordt met zwarte inkt.
Kenmerkend voor de stijl is eenvoud en rake penseelstreken, variërend van puur zwart tot de lichtst mogelijke schakeringen verdund met water.
Ontdek met het laden van je penseel met water en inkt dat er in één streek een mooie gradatie ontstaat.

Je schildert alleen het  noodzakelijke. Het deel wat niet geschilderd is, de witte ruimte, is net zo belangrijk.
In een aantal streken met de juiste druk in je penseelbeweging zonder contour, laat je de schildering ontstaan. Het gaat om het bereiken van een maximum aan verbeeldingskracht, met een minimaal aantal streken.

Het rijstpapier neemt de inkt direct op waardoor een verbetering van de penseelstreek niet meer mogelijk is.
We werken met verschillende penselen, inktstaaf, vloeibare inkt, een steunkleur(inkt) en  verschillende papiersoorten o.a rijstpapier.

Aan de hand van diverse onderwerpen uit de natuur gaan we in 5 lessen ontdekken wat er allemaal mogelijk is.
Ook een  voorstelling zonder figuratie kan de schoonheid van de kracht van de penseelstreken uitdrukken.

Materialen zijn in de lessen aanwezig. Materialen voor thuisgebruik dien jezelf aan te schaffen. Je kunt advies vragen aan de docent hiervoor.

Docent
De lessen worden gegeven door beeldend kunstenaar Saskia Masselink. Afgestudeerd aan de KABK Den Haag  autonome kunst en daarnaast 1e graad docentenopleiding aan de HKU in Utrecht. Saskia heeft ruim 25 jaar ervaring als docent en heeft zich gespecialiseerd in werken met inkt, tekenen/schilderen en grafische technieken waaronder houtsnede en lithografie.

Lukt het niet om online in te schrijven? Neem dan contact op met LAKcursusbureau via info@lakcursussen.nl of via tel: 071 -  5272317

Door je in te schrijven voor een LAK cursus, ga je automatisch akkoord met de algemene voorwaarden.

Schrijf je op tijd in! Een cursus kan alleen starten met voldoende deelnemers (dit wordt een week voor aanvang bekeken).


 

 

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.