Onderwijs
Vacature: studentassistenten voor werkcolleges computationele onderzoeksvaardighedenleerlijn
De opleiding Bio-Farmaceutische Wetenschappen is op zoek naar studentassistenten voor de vakken uit de Computationele onderzoeksvaardighedenleerlijn:
CO1 – Wiskunde, CO1 – Statistiek, CO2 – Statistiek, CO2 – Machine Learning
Beschrijving van de werkzaamheden
Voor de vakken uit de Computationele Onderzoeksvaardigheden (CO) leerlijn zoeken we 4 studentassistenten voor het begeleiden van de werkcolleges. Gedurende 1 of meerdere vakken uit deze leerlijn, zul je werkgroepen voorbereiden en vragen beantwoorden tijdens de werkgroepen.
Er zijn 4 verschillende vakken waar we assistenten voor zoeken. Ieder vak heeft 4 of 6 werkcolleges. Je kunt solliciteren voor 1 vak of meerdere vakken tegelijk:
|
Vak |
Periode |
Onderwerpen |
Programmeren |
|---|---|---|---|
|
CO1 – Wiskunde |
oktober |
Basis wiskunde: lineaire algebra, differentiëren, integreren, functies |
Taal: R Functies, base R, if/else |
|
CO1 – Statistiek |
maart |
Basis statistiek: lineaire regressie, anova, t-test, variabelen en verdelingen |
Taal: R Databewerking en visualisatie met tidyverse (dplyr/ggplot) |
|
CO2 – Statistiek |
september |
Statistiek: multipele lineaire regressie, categorische variabelen, model selectie methoden |
Taal: R Toepassing van eerder opgedane R kennis |
|
CO2 – Machine Learning |
maart |
Machine learning: methoden zoals random forests en regularized regressie. Voorspellen en valideren |
Taal: Python Databewerking met pandas, machine learning met scikitlearn, en datavisualisatie met seaborn en matplotlib |
Profiel
- Je bent bij voorkeur bezig met een BSc/MSc in Biofarmaceutische Wetenschappen of aanverwante vakgebieden, Statistiek, Informatica, of Wiskunde;
- Je spreekt en schrijft Nederlands (voor Machine Learning spreekt ook Engels);
- Je bent vaardig in communiceren met en uitleg geven aan studenten;
- Je hebt relevante kennis over de vak(ken) waar je gaat werken (zie tabel boven);
- Je hebt ervaring met de programmeertaal R en/of Python en de omgeving RStudio/Jupyter Notebooks
Waar je gaat werken: Leiden Academic Centre for Drug Research (LACDR)
Bij het LACDR staat geneesmiddelenonderzoek centraal: van geneesmiddelontwikkeling tot behandelingsoptimalisatie. Het instituut beschikt over uitgebreide chemische, biofysische en (micro)biologische laboratoria en werkt samen met ziekenhuizen, wat een grote verscheidenheid aan geneesmiddelenonderzoek mogelijk maakt. Het LACDR heeft het grootste bachelorprogramma van de Faculteit Wiskunde en Natuurwetenschappen en streeft ernaar zijn curriculum te vernieuwen en te verbeteren zodat het aansluit bij de huidige onderzoekspraktijk en studenten voorbereidt op hun toekomstige loopbaan.
Wat wij bieden
Je wordt aangesteld voor de 4-6 werkcolleges per vak (4 uur per werkcollege) plus voorbereidingstijd per werkcollege (2 uur) en algemene voorbereiding voor het vak (2 uur). Bijvoorbeeld voor 2 vakken met in totaal 10 werkcolleges = (4 + 2)*10 + 2*2 = 64 uur aanstelling.
Je dient ingeschreven te staan als student aan de Universiteit Leiden en wordt officieel aangesteld via Jobmotion, het uitzendbureau van de universiteit voor kortlopende contracten.
Hoe solliciteer je?
Vul het onderstaande formulier in met een korte motivatie (1–2 alinea's) en een beknopt overzicht van relevante eerdere activiteiten (of je CV). Als je nog vragen hebt over deze vacature, stuur dan een email naar co1w@lacdr.leidenuniv.nl.
Studentassistent Computationele Onderzoeksvaardigheden - Formulier invullen