Organisatie
OV-staking op woensdag 14 oktober: het onderwijs gaat door
Houd op woensdag 14 oktober rekening met een OV-staking. Dat hebben de vakbonden FNV en CNV aangekondigd. Medewerkers van het streekvervoer en stadsvervoer leggen in het hele land, met uitzondering van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, woensdag het werk neer. Daardoor kun je de hele dag geen gebruikmaken van met name het busvervoer. Meer informatie over de reden van de staking lees je onder andere op de website van vakbonden FNV en CNV.
Onderwijs gaat door
Tijdens OV-stakingen gaat het onderwijs aan de universiteit gewoon door. Dat is dus ook het geval op woensdag 14 oktober: onderwijs en toetsen gaan door en worden niet verplaatst.
Belangrijk voor studenten
Heb je die dag verplicht onderwijs? Dan blijft aanwezigheid het uitgangspunt. Kun je als gevolg van de staking toch niet of niet op tijd aanwezig zijn bij onderwijs waarvoor een aanwezigheidsplicht geldt? Meld dit dan voorafgaand aan het onderwijs bij je docent. Je kunt je in dat geval beroepen op staking/overmacht. De docent zal hier passend en coulant mee omgaan.
Voor tentamens en andere toetsvormen geldt dit niet. Een OV-staking is geen geldige reden om afwezig te zijn bij een toets en geeft geen recht op een extra toetskans.
Belangrijk: houd Brightspace goed in de gaten voor eventuele aanvullende informatie voor jouw tentamens of onderwijs.
Voor medewerkers
Medewerkers kunnen op woensdag 14 oktober in overleg met hun leidinggevende thuiswerken als hun werkzaamheden dat toelaten. Ben je docent en heeft dit gevolgen voor het onderwijs dat je verzorgt? Informeer je studenten hierover tijdig via Brightspace.