Universiteit Leiden

nl en
Studentenwebsite Zoek en selecteer een opleiding
Je ziet nu alleen algemene informatie. Selecteer je opleiding of exchange-faculteit om ook informatie te zien over jouw faculteit en opleiding.

Hester Bijl stopt per 15 januari 2026 als rector magnificus bij de Universiteit Leiden en wordt rector aan de TU Delft

Na een periode van ruim negen jaar in het College van Bestuur, waarvan de laatste vijf jaar als rector magnificus, vertrekt Hester Bijl begin volgend jaar bij de Universiteit Leiden. Zij neemt een nieuwe stap in haar loopbaan. Op 15 januari 2026 start zij als rector magnificus in het College van Bestuur van de TU Delft.

Onder leiding van Hester Bijl zijn belangrijke stappen gezet in de verdere ontwikkeling van het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek. Zij is daarnaast onder meer verantwoordelijk voor de hooglerarenbenoemingen. Zij is ook portefeuillehouder voor de samenwerkingsverbanden League of European Research Universities (LERU), UNA Europa en de ontwikkeling van het Leiden Bio Science Park. 

‘Het is met een dubbel gevoel dat ik de Universiteit Leiden verlaat. Ik voel me enorm verbonden met de academische gemeenschap in Leiden en kijk terug op een geweldige, rijke en inspirerende tijd bij deze mooie universiteit. De kans die de TU Delft – waar ik studeerde en promoveerde, en waar ik eerder decaan mocht zijn van de Faculteit Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek – mij nu biedt, kon ik echter niet voorbij laten gaan. Ik zie veel mogelijkheden om onze goede samenwerking binnen Leiden-Delft-Erasmus Universities (LDE) vanuit Delft nog verder uit te bouwen, ook in Den Haag.’ 

Ferd Grapperhaus, voorzitter van de Raad van Toezicht, spreekt namens de RvT zijn grote waardering uit voor de inzet van Hester Bijl voor de universiteit. ‘Hester Bijl heeft belangrijke vernieuwingen gerealiseerd in het onderzoeks- en onderwijsdomein en op diverse andere vlakken. Hester deed haar werk in het College van Bestuur met een verbindende stijl en ongeëvenaarde energie. De RvT is Hester dankbaar voor haar bijdrage aan de Universiteit Leiden in het bestuur de afgelopen negen jaar. Hoe spijtig ook, begrijpen wij haar wens om in haar laatste termijn als rector van de Universiteit Leiden nog een nieuwe mogelijkheid in haar loopbaan te aanvaarden. Wij zijn ervan overtuigd dat dit de samenwerking in de toekomst ten goede zal komen.’ 

De RvT zal de opvolgingsprocedure voor rector magnificus direct na het zomerreces in gang zetten. Daar zal de nieuw aan te stellen collegevoorzitter ook bij betrokken worden. 

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.