Universiteit Leiden

nl en
Studentenwebsite Asian Studies (research) (MA)
Je ziet nu alleen algemene informatie. Selecteer je opleiding of exchange-faculteit om ook informatie te zien over jouw faculteit en opleiding.

Kunst en vrije tijd - Dans

Workshop Somatics - Living Cycles

Vrijdag 9 oktober van 14:00-18:00 uur

Docent
Bettina Neuhaus

Living Cycles - Embodied sharing & (ex)changing 

Een somatische benadering van de voortdurende cyclus van waarnemen, verbeelden en dansen.

In deze workshop onderzoeken we hoe deze cyclus bijdraagt aan gemak, directheid en verbondenheid in onze beweging, en hoe zij ons uitnodigt tot het plezier van dansen en het creëren van geïmproviseerde composities.

Voor wie
Voor movement-lovers van alle niveaus die hun lichaamsbewustzijn willen verruimen en via dans de rijkdom en het onuitputtelijke potentieel van het veelgelaagde lichaam willen ontdekken.

Inhoud
• Door middel van geleide exploratie, aanraking en partnerwerk stemmen we ons af op het lichaam. We verkennen de materialiteit van botten, gewrichten en weefsels, hun biomechanica en de onderlinge verbindingen die onze beweging vormgeven.

• Door zelf te dansen en getuige te zijn van de dans van anderen, openen zich verschillende perspectieven op het dansende lichaam. Daarbij richten we onze aandacht op aspecten zoals vorm, flow, ritme, ruimtelijkheid, beeld en sfeer. Deze waarnemingen voeden de verbeelding en kunnen op een directe en intuïtieve manier nieuw dansmateriaal en verrassende composities laten ontstaan.

• Bewegen, tekenen en schrijven worden drie complementaire manieren van creëren, reageren en reflecteren. Samen vormen zij een cyclus waarin ervaringen, inspiratie en materiaalontwikkeling zich vertalen van het ene medium naar het andere, en tot geïmproviseerde solo’s, duetten en groepsimprovisaties leiden. • Op bepaalde momenten wordt muziek ingezet als ondersteuning voor meer flow, helderheid en gemak in het dansen. • We sluiten de dag af met tijd voor integratie, zodat ervaringen kunnen bezinken en je met nieuwe inzichten en hernieuwde energie naar huis gaat.

Docent
Bettina Neuhaus is choreografe, danseres, docente en mentor en ruim 30 jaar in de dans- en theaterwereld actief. Ze studeerde muziek en beweging aan de Folkwang Universiteit voor de Kunsten in Essen, dans aan de Theaterschool Amsterdam en heeft een MA van het Trinity Laban Conservatorium voor Muziek en Dans, Londen. Haar artistieke werk richt zich op directe compositie in performance en samenwerking met kunstenaars op het gebied van dans, muziek, lichtontwerp en poëzie. Bettina studeerde Skinner Releasing Technique™ (SRT) bij Joan Skinner in Seattle en is een van de enige twee gecertificeerde SRT docenten in Nederland. Ze verzorgt lessen en workshops in Movement Exploration, Instant Composition en SRT aan dans- en kunstacademies, studio’s en culturele instellingen in Europa en Zuid-Amerika.

Lukt het niet om online in te schrijven? Neem dan contact op met LAKcursusbureau via info@lakcursussen.nl of via tel: 071 - 5272317

Door je in te schrijven voor een LAK cursus, ga je automatisch akkoord met de algemene voorwaarden

Schrijf je op tijd in! Een cursus/workshop kan alleen starten met voldoende deelnemers (dit wordt een week voor aanvang bekeken).
 

 

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.