Studieondersteuning
Bakactie voor Gaza
Een groep psychologiestudenten organiseert een door studenten geleide bakactie om geld in te zamelen voor de mensen die getroffen zijn door de aanhoudende humanitaire crisis in Gaza. Dit project is door de studenten gekozen als onderdeel van de cursus Honours Changemakers Lab en is geïnspireerd op de fondsenwervende actie die eerder binnen de Faculteit der Sociale Wetenschappen werd georganiseerd naar aanleiding van de aardbeving in Turkije.
- Werkvorm
-
Workshop
Het project heeft als doel bewustwording te vergroten en een toegankelijke manier te bieden voor studenten en medewerkers om bij te dragen aan een urgente maatschappelijke kwestie. De humanitaire nood blijft enorm, aangezien volgens agentschappen van de Verenigde Naties grote delen van de bevolking nog steeds kampen met ernstige tekorten aan basisvoorzieningen zoals voedsel, water, medicijnen en onderdak. De bakactie zal daarom niet alleen mensen in nood helpen, maar ook leden van de universitaire gemeenschap de kans bieden om gezamenlijk in actie te komen.
De volledige opbrengst van de bakactie zal worden gedoneerd aan de noodhulpactie van Save the Children in Gaza. De organisatie zet zich daar in om kinderen en gezinnen te ondersteunen die te maken hebben met ernstige tekorten aan voedsel, gezondheidszorg, schoon drinkwater en onderdak. Met gezondheidszorg, voedingsondersteuning, tijdelijke leeromgevingen en kindvriendelijke programma’s streven zij ernaar levensreddende hulp en bescherming te bieden aan kinderen. Ondanks de beperkte toegang tot de Gazastrook kan de organisatie direct hulp verlenen via 300 Palestijnse medewerkers en lokale partners.
https://www.savethechildren.net/donate/donate-now-save-lives