Universiteit Leiden

nl en

Alumnus Lindsey Boosten: ‘De luchtvaart is de mooiste sector om in te werken’

Lindsey Boosten volgde haar passie door luchtvaart en rechten te combineren met de Advanced Master in Air and Space Law in Leiden. Dit bleek een goede keus: ‘Het was een van de mooiste studiejaren uit mijn leven.’

Alumnus Lindsey Boosten in het Zweetkamertje
Alumnus Lindsey Boosten in het Zweetkamertje

Je hebt gestudeerd op universiteiten in Hasselt, Leuven en Lausanne. Wat bracht je uiteindelijk naar Leiden?

In België had ik al een master in Internationaal- en Europees recht afgerond, maar ik merkte dat ik graag mijn passie voor de luchtvaart wilde combineren met mijn juridische achtergrond. Het was al langer een droom om me breder te verdiepen in het luchtrecht. Wereldwijd heb je qua opleidingen niet super veel keus in dit vakgebied. Het Advanced Masterprogramma in Leiden en het Instituut staan internationaal hoog aangeschreven. Daarbij was de locatie, relatief dichtbij België, mooi meegenomen.

Je volgde hier een Advanced Master. Hoe verschilde dit van een reguliere master?

Allereerst zijn de groepen waarin je les krijgt veel kleiner. Je bent geen nummer. Een groot voordeel is dat je in een klas zit met mensen die allemaal even gemotiveerd zijn en een gedeelde passie hebben voor lucht- en ruimterecht. De lessen worden bovendien gegeven door experts uit het werkveld. Dit maakt het programma actueel en praktijkgericht.

Wat ik echt uniek vond, was de stage. Ik denk dat je daar het meeste van leert: de theorie toepassen in de praktijk. Daarnaast draait de opleiding niet alleen om studeren. Er zijn ontzettend veel mogelijkheden om een netwerk op te bouwen binnen het vakgebied. Er worden regelmatig conferenties en symposia georganiseerd waarbij je in contact komt met alumni, professoren en professionals uit de sector. Dat helpt om je carrière te lanceren.

Inmiddels heb je al een aantal verschillende functies gehad binnen de luchtvaartsector. Heb je altijd al een passie hiervoor gehad?

Mijn passie voor luchtvaart begon in 2017, toen ik mijn studentenjob begon als Cabin Crew Member bij TUI. Gedurende 5 jaar, werkte ik elke zomer en tijdens de vakanties als volwaardig lid van het cabinepersoneel. Dit heb ik altijd met zoveel passie en liefde gedaan dat ik uiteindelijk op zoek ging naar een combinatie met mijn rechtenstudies. De opleiding in Leiden bleek daarin een goede match: het was zonder twijfel een van de mooiste studiejaren uit mijn leven.

Kan je wat vertellen over je huidige functie?

Na mijn studie ben ik in september 2023 begonnen bij Brussels Airlines, eerst als management trainee. Een directe functie als jurist in de lucht- en ruimtevaartsector vinden kan namelijk behoorlijk lastig zijn. Sinds januari 2024 heb ik gelukkig de overstap kunnen maken naar de functie van legal counsel. Ik maak deel uit van het legal affairs-team, waar we ons kortgezegd bezighouden met vrijwel alle juridische aspecten binnen het bedrijf. Denk aan het beoordelen van contracten over bijvoorbeeld vliegtuigonderhoud, maar ook aan het analyseren van annuleringen of vertragingen en het geven van juridisch advies hierover.

Wat vind je het interessante onderdeel van je werk?

Ik vind veel dingen interessant, maar wat ik echt leuk vind, is de interactie met collega’s van andere afdelingen. Contracten nakijken gebeurt vaak alleen achter de computer, maar bij zaken als vluchtvertragingen of annuleringen overleggen we met het customer relations team. Zij staan direct in contact met de passagiers. Samen zoeken we dan naar een passend juridisch antwoord. Dat sociale aspect, door middel van die samenwerking, maakt het werk voor mij extra boeiend.

De luchtvaartsector zelf is ook een prachtige omgeving om in te werken. Het is heel open en sociaal. Ik zeg ook altijd: ‘als je er eenmaal in zit, wil je niet meer weg.’ Er is een bepaalde aantrekkingskracht die moeilijk te verklaren is. Voor mij is het dus duidelijk: ik wil in de toekomst zeker in deze sector werkzaam blijven.

Wat is je mooiste herinnering uit je tijd in Leiden?

Een herinnering die me altijd zal bijblijven, is de dag van het afstuderen. Daar sta je dan, samen met je medestudenten, aan de eindstreep. Het hoedje in de lucht en klaar om naar het Zweetkamertje te gaan. Dat is echt een bijzonder moment. Laten we eerlijk zijn: het Zweetkamertje binnenstappen en daar je handtekening of naam zetten, is het moment waar iedere Leidse student naar uitkijkt.

Is er iets dat je mee zou willen geven aan huidige studenten?

Het belangrijkste is om te genieten, zo’n jaar vliegt voorbij. Geniet en doe mee aan alle activiteiten die voor je georganiseerd worden. Dat kan soms spannend zijn, maar het zijn die momenten die je bijblijven. Voor de studenten die een carrière overwegen in de lucht- of ruimtevaartsector: het is niet erg als je niet gelijk terecht komt op je ‘droomplek’. Heb geduld, blijf netwerken en ervaringen op doen en dan komt alles goed.

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.